سیزدهمین محموله کمک‌های ایران به ننگرهار رسید

طیاره حامل سیزدهمین محموله کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به مردم افغانستان در میدان هوایی ننگرهار در شرق کشور به زمین نشست.

به گزارش خبرگزاری سریع، طیاره ی حامل سیزدهمین محموله از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به مردم افغانستان که شامل 5 تن مواد غذایی و 4 تن دوا می‌شود به میدان هوایی «ننگرهار» رسید.

براساس بیانیه منتشرشده توسط دفتر مطبوعاتی ولایت ننگرهار، این کمک‌ها بین افراد نیازمند در ولایت ننگرهار توزیع خواهد شد.

«مجید صادقی دولت‌آبادی» سرکنسول ایران در «جلال‌آباد» روز گذشته در دیدار با مقامات امارت اسلامی از ارسال این محموله خبر داده و گفته بود که محموله بین خانواده‌های شهدا و زخمی‌شدگان توزیع خواهد شد.

پیش از این نیز «سید حسن مرتضوی» معاون سفیر ایران در افغانستان گفت که دوازدهمین محموله از کمک‌های ایران در اختیار مردم افغانستان قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد که مقام معظم رهبری بر ادامه کمک‌های انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران به مردم مظلوم افغانستان تأکید دارند.

مرتضوی همچنین خاطرنشان کرد کمک‌های انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران از حدود 3 ماه گذشته که افغانستان نیز شاهد تحولاتی بوده است، به مردم این کشور ادامه دارد.

معاون سفیر ایران در کابل تصریح کرد که کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه پس از حملات تروریستی در ولایت‌های قندوز و قندهار افزایش داشته است.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a1074b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا